NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Affiliate extenzija za vm? preporuke
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: Affiliate extenzija za vm? preporuke  (Posjeta: 2072 )

» datum: 11-03-2010, 21:42:43

Poz

malo sam pretražija forum za affiliate extenzije, vidim da svi opravdano navijaju za iDev, ali to mi je preskupo sad trenutno, i kanim napustiti VM krajem godine, jer ne podržava isporuku digitalne robe(linovi, licence...itd), što mi je za ubuduće itekako važno.

pronašao sam dvije extenzije Amigos i Jafilia.

jel ko ima iskustva s ijednom extenzijom od ovo dvoje?
svaki savijet će biti dobrodošao

zahvaljujem vam se unaprijed

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #1 datum: 11-03-2010, 22:03:32

Nije mi baš jasno ovo da VM ne podržava isporuku digitalne robe.

iDevAffiliate definitivno je najbolji i možeš ako uzmeš "normalnu", a ne vm verziju kasnije istu implementirati u bilo koji shop na kojeg se prebaciš. Stoga i nije baš skup jer kasnije nemaš troška kupovanja novog affiliate i migracije.

Za Amigos nikad čuo.

Jafilia je super ali je u beti i pitanje je hoće li ikada biti dovršena. Sve ovisi uglavnom o jednoj osobi, a pamtim period kad godinu dana nije bilo live jafilia sajta jer je programer imao težu prometnu nezgodu. Dakle, nepouzdana podrška.

» Odgovor #2 datum: 11-03-2010, 22:18:49

sve stoji što govoriš, jafilia ipak nije proizvod koji ima iza sebe plaćeni kadar......ali dat 550kn za idev, kad još ne zarađujem toliko da bude opravdano.....jer sve je još upitno hoće li krenuti :(

glede digitalne isporuke, VM nema opciju da sad ima npr  proizvod koji je digitalan, npr kartica za mobitel tele2_50kn, tele2_100kn_ simpa_50kn, simpa_ 100kn....itd, znači treba imati opciju da se mogže staviti puno kodova pod jedan proizvod, ili bar da može staviti linkove, pa kad kupac plati da mu se pojavi "kod" ili link, i da se nakon jednog tog prodanog prepaid kod-a isti izbaci iz prodaje, tj, da se opet ne pojavi drugom kupcu......kužiš?

ako slučajno znaš neko riješenje/preporuku za ovu digitalnu isporuku, spasi me  sad

poz i thanks

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #3 datum: 12-03-2010, 10:52:04

Ti kao trgovac ne bi smio niti imati bazu kodova za prepaid bonove. Takve stvari ćeš morat dogovarati s davateljima mobilnih usluga kako bi ti eventualno osigurali api kojim ćeš proslijediti podatke o korisniku, a oni će mu poslati kod za nadoplatu.
Ukoliko ti ostružeš kodove zna se desiti da neki jednostavno nisu u sustavu i da korisnik nije u stanju nadoplatiti račun. Tada je to isključivo tvoj trošak koji moraš podmiriti iz svog džepa jer si imao uvid u kodove (što nisi smio) i mogao si ih iskoristiti.

» Odgovor #4 datum: 13-03-2010, 12:35:52

oke, pustimo digitalnu isporuku, ...ovo sto meni treba se čak može srediti u VM-u, ali uz žešće modifikacije u samom kodu.....

uglavnom sad me zanima affiliate, ako ima koja mukte verzija, a da je netko probao, i da može potvrditi da je oke.....

vidim da je koristi http://www.crozena.com/index.php?option=com_jafilia&view=jafilia&Itemid=23

ali mi se čin da to kod njih baš nije u pogonu.....ili griješim

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #5 datum: 13-03-2010, 13:46:54

Kao što sam i rekao. Jafilia je super ali morat ćeš se pomiriti s činjenicom da je još uvijek u beti što uglavnom znači da nije ispolirana, postoje greške u kodu i ono što je najvažnije da ćeš se s problemima morat (najčešće) sam gombati.

» Odgovor #6 datum: 13-03-2010, 15:05:32

Kao što sam i rekao. Jafilia je super ali morat ćeš se pomiriti s činjenicom da je još uvijek u beti što uglavnom znači da nije ispolirana, postoje greške u kodu i ono što je najvažnije da ćeš se s problemima morat (najčešće) sam gombati.

u pravu si, ....pokušat ću i s jednom i drugom(amigos i jafilia) na test sajtu, pa ću viditi što je bolje.....mada mi se čini da će odluka pasti na Amigos, ako bude upotrebljiva.

tnx na odgovorima, javim se nazad  kad napravim testiranja....

bilo bi mi lakše ako ko želi pomoći sudjelovanjem u testu, može se javiti na pm, pa da vidimo jel valja išta.....
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Affiliate extenzija za vm? preporuke
Skoči na: