NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Acajoom plus
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: Acajoom plus  (Posjeta: 3131 )

» datum: 13-04-2010, 16:56:11

Nažalost moram obavjestiti ljudstvo da Acajoomova komponenta za slanje newslettera ne radi dobro. Ustvari komponenta je ok ali cronjob žestoko falša. Imao sam se prilike uvjeriti u to. Slao sam 2000 newslettera i od toga je stigao na odredište samo mali dio. Prilikom slanja sam bio u live chat kontaktu sa developerom koji je u jednom trenutku čak i priznao slabosti cronjoba. Ima li tko sličnih iskustava?

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #1 datum: 13-04-2010, 19:50:27

Da bi komponentu proglasio neispavnom nebitno je koliko mailova je stiglo na odredište već koliko ih je poslano. Cronjob je s drive pak strane stvar sustava, a ne komponente. Zbilja mi je nerazumljivo kako tako olako izjavljuješ da nešto ne valja bez nekog konkretnog argumenta. Ne smijemo smetnuti s uma da si možda na spam black listama. 

» Odgovor #2 datum: 13-04-2010, 21:12:32

Da bi komponentu proglasio neispavnom nebitno je koliko mailova je stiglo na odredište već koliko ih je poslano. Cronjob je s drive pak strane stvar sustava, a ne komponente. Zbilja mi je nerazumljivo kako tako olako izjavljuješ da nešto ne valja bez nekog konkretnog argumenta. Ne smijemo smetnuti s uma da si možda na spam black listama. 

Ajme meni wooer, kako si ti zabrijao. Meni se čini da sam ja naposao da je sama komponenta ok ali ti se uhvatio za prvi dio. Pa normalno da ne radi kako treba. Ako cronjob kako sastavnica te komponente zadužena za slanje većih broja newsa ( za ljude koji nemaju zakupljen dedicirani server pa šalju nemilice tisuće mailova) ne radi dobro, ne znam kako ćeš onda odraditi posao. Čoek mi rekao da imaju već jaaako puno korisnika koji koriste cronjob i da on pokazuje nestabilnost u posljednje vrijeme. Ništa ja nisam izmislio. I nisam na nikakvoj black listi. To radim za klijenta. Kud ćeš konkretniji argument od činjenice da mi uz plaćenu komponentu, suport i live podršku mailovi nisu prošli? Ono što sam platio želim i da mi radi.

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #3 datum: 13-04-2010, 21:51:26

Ajme meni što sam zabrijao.

Cron je scheduler (kak se to kaže na naški?) na *nix platformi. Ako nešto 'šteka' to bi sustav trebao u pravilu prijaviti. Kako ti imaš problema sa slanjem velike količine mailova sa shared servera postoji šansa da je hoster postavio ograničenje koliko se u određenom vremenskom intervalu može poslati mailova s određenog računa. To je u zadnje vrijeme često i praksa kod shared servera kako cijeli server ne bi završio na black listama i time drugim korisnicima bio onemogućen normalan rad. Naši hosteri znaju postavljati te opcije dosta nisko na cca. 500-800 mailova u sat vremena što je manje od tvojih željenih 2000.
Možda da se kod hostera raspitaš o postavljenim limitima?

» Odgovor #4 datum: 13-04-2010, 22:04:43

Ajme meni, zabrijao si! Ma znam ja koja su ograničenja mojeg servera. 700/sat i zato mi treba cron. Ako to, developer kaže, radi provjereno i ja to platim, želim da i radi. O čemu ti sad raspravljaš samnom? Otkrivaš toplu vodu?

EDIT: zar ne shvaćaš da sam ljut i da te probleme želim podjeliti s potencijalnim kupcima. Ti na neki način braniš šlamperaj developera.
» Zadnja izmjena: 13-04-2010, 22:08:00 joonak

Zadržavam mišljenje

» Odgovor #5 datum: 13-04-2010, 22:18:49

Slao sam 2000 newslettera i od toga je stigao na odredište samo mali dio.

Ma znam ja koja su ograničenja mojeg servera. 700/sat i zato mi treba cron.

Meni ovo ima smisla. Šalješ 2000 mailova, imaš ograničenje 700/sat .... po matematici koju su mene u školi učili 1300 mailova je višak.

Ljutnja na mene i developera nikako neće ukloniti ograničenja postavljena na serveru. Cron se izvršava pod tvojim hosting korisničkim računom i normalno je da ulazi u postavljena ograničenja. Limit nije postavljen isključivo na ručno slanje mailova kroz mail klijentske programe.

» Odgovor #6 datum: 13-04-2010, 22:32:15

Ajmo sada malo razjasniti ljudima na koji način ide slanje mailova putem schedulera (crona). Dakle, svakih 15 min šalje se po 100 mailova što je x 4= 400 mailova i to ni na koji način nije ni blizu 700 što je ograničenje servera po satu. Dakle, tih 2000 mailova bilo bi uredno poslano za 5 sati što i nije tako strašno. Ja ni u jednom trenutku nisam rekao da želim poslati svih 2000 u roku odmah jer sam svjestan ograničenja. Tada nebi ni spominjao cron. Zar ne?
» Zadnja izmjena: 13-04-2010, 22:36:12 joonak

» Odgovor #7 datum: 14-04-2010, 07:35:41

Nažalost moram obavjestiti ljudstvo da Acajoomova komponenta za slanje newslettera ne radi dobro. Ustvari komponenta je ok ali cronjob žestoko falša. Imao sam se prilike uvjeriti u to. Slao sam 2000 newslettera i od toga je stigao na odredište samo mali dio. Prilikom slanja sam bio u live chat kontaktu sa developerom koji je u jednom trenutku čak i priznao slabosti cronjoba. Ima li tko sličnih iskustava?

Bio sam dosta koristio Acajoom na jednom velikom siteu (10.000+ mailova) i sve je radilo dobro. Naravno, nije realno očekivati da se php / javascript skripta ponaša kao desktop aplikacija ili servis pa tako da je normalno da nešto zašteka ako nisu prisutne "failsafe" metode. Sada za slanje koristim neki svoj proizvod, jednostavan ali cron radi kako valja. Glavni dio te aplikacije su logovi poslanih e-mailova pa tako se slanje može nastaviti u bilo kojem trenutku kao i ponovo poslati na neuspješno poslane adrese.

Što se tvog problema tiče nije ništa strašno jer imaš malo e-mailova. Najjednostavnije rješenje je podijeliti te tvoje pretplatnike u tri dijela i ručno poslati kroz tri sata. Alternativa je da kontaktiraš Bernarda Toplaka: bernard(at)orion-web.hr i za parstokuna godišnje zakupiš hosting paket koji će ti omogućiti slanje e-mailova bez ograničenja.
Dragi moji forumaši, forum nastavlja svoj rad na forum.joomla-hrvatska.com

» Odgovor #8 datum: 14-04-2010, 09:19:08

Hvala Erik na savjetu. Ma nije do mene vezano za hosting. Predlagao sam to svom klijentu ali (gle čuda) to mu je puno. Bilo kako bili nazvat ću Bernarda pa možda nađemo neko rješenje.
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Acajoom plus
Skoči na: