NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Booking komponenta!?
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: Booking komponenta!?  (Posjeta: 6008 )
*

» datum: 14-12-2010, 10:20:11

Pozdrav svima,

evo pošto je zahladilo, pa da malo renoviram web stranicu svojih apartaman :-)!
Tražim komponentu za booking, nešto kao HBS I, ali naravno ne tako skupo!

Kada odem na joomla.org izbacuje mi puno extenzija, ali jednostavno se pogubim od količine istih, pa Vas molim za preporuku!

Unaprijed hvala i srdačan pozdrav,

MG

» Odgovor #1 datum: 14-12-2010, 15:52:40

Pozdrav,

evo ja ću malo potražiti za tebe, do ljeta će već nešto naletjeti.

Mirno more želim.
*

» Odgovor #2 datum: 14-12-2010, 17:35:26

Pozdrav,

evo ja ću malo potražiti za tebe, do ljeta će već nešto naletjeti.

Mirno more želim.

Slušaj prepametni vrijedni radniče,

samo sam zamolio ako je netko vec kupovao neku od doticnih ektenzija da kaže nesto konkretno da ne bacam pare uzalud, jer stvarno ih je puno i mozda se razlikuju u nekoj bitnoj sitnici koja ti na prvi pogled promakne!

A to ako si se ti ustao na krivu nogu ili je magla i bljuzga oko tebe - žalim slučaj!

E da, hvala na lijepim željama, uzvračam istom mjerom!

» Odgovor #3 datum: 14-12-2010, 17:59:56

Ljudi moji, pa sta vam je u ovo lipo doba godine, svi ste zapeti ka puske...
Razumija bi da je ona juzina nastavila maltretirat sve nas, ali okrenila je bura(bar ovde u dalmaciji)  Smiley

A sta se tice bookinga, jel ti dovoljno da imas samo kalendar dostupnosti kojeg hoces pokazati ili bas da se vrsi i booking i uplata? Jer ovo prvo je meni puno jednostavnije rijesenje, lipo ti se jave mailom, uplate akontaciju i ti objavis datume na kalendaru koji su rezervirani...
*

» Odgovor #4 datum: 15-12-2010, 12:43:24

Ljudi moji, pa sta vam je u ovo lipo doba godine, svi ste zapeti ka puske...
Razumija bi da je ona juzina nastavila maltretirat sve nas, ali okrenila je bura(bar ovde u dalmaciji)  Smiley

A sta se tice bookinga, jel ti dovoljno da imas samo kalendar dostupnosti kojeg hoces pokazati ili bas da se vrsi i booking i uplata? Jer ovo prvo je meni puno jednostavnije rijesenje, lipo ti se jave mailom, uplate akontaciju i ti objavis datume na kalendaru koji su rezervirani...

Zahvaljujem na odgovoru!

Ma nisam ni blizu raspoložen za svađu, ali lipo pošaljem upit, pa ako će ko konstruktivno odgovorit super, ako ne opet super - rješilo se sve pa će i to  drinks. I onda se uvik nađe neko s viškom vrimena za podjebadanje.

Nastranu to, kalendar vec imam na stranici i klasičnu rezervacijsku formu (HTML), ali bih isao malo naprijed, pošto prebacujem sve na joomlu.
Znaci da ljudi mogu poslati upit samo za slobodne termini (ja doboijem sve potrebne podatke i automatski se šalje ponuda/predračun na mail), a u backendu na jednostavan način ubacijem zauzeča! To je standard, pa ako netko već koristi pojedinu extenziju da baci koji komentar!
Ovo s direktnom uplatom je komplicirano, tako da od toga odustajem (bar dok ne dođe paypal).

Ovaj HBS je stvarno pro, ali brate i košta!

I naravno sretni blagdani svima Grin

» Odgovor #5 datum: 15-12-2010, 15:25:12

Pa, sve što je dobro mora koštat.

Zapravo, htjedoh reči, da ćeš teško nači nešto što radi baš to što ti trebaš, a jedina druga opcija je da ti netko isprogramira (ili prilagodi) komponentu po tvojim specifikacijama.
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
**

» Odgovor #6 datum: 02-02-2011, 23:11:27

Evo ja sam na svom webu (preko 100 apartmana) koristio Reservation manager pro. Ne znam kako da opišem tu muku što sam prošao sa njima to je neka fantomska tvrtka Webinformatique, Francuzi. To je bilo zaista užasno iskustvo stalno neki problemi sa komponentom nikako nije proradila kako je trebalo mjesecima su to popravljali, praktički nikakva podrška ne postoji sve je dobro do trenutka kad nešto ne radi kako treba. Vidim sada su izbacili Resmania,  super to izgleda a nama starim korisnicima su rekli da se mozemo prebaciti gratis samo su zaboravili pola jako važnih funckicja recimo funkciju uploada cjenika nego ako iams vise apartmana moras svaki cjenik rucno ukcuavati. Kad sam ih pitao koliko bi bila cijena samo da prebace tu funckionalnost iz  reservation manager pro u resmaniu rekli su 350 Eur?!!!Što će  i komponenta za apartmane gdje svaki cjenik moram ručno ukcuavati pa neću kupiti komponentu za 1 apartman.

Znači ukratko sve najgore o ovoj tvrtki sada su nam ukinuli i bilokakvu korisničku podršku za stare proizvode, eto to je EU tvrtka Smiley
Vrijeme je da netko domaći napravi jednu pravu komponentu.

» Odgovor #7 datum: 02-02-2011, 23:22:59

Predloži funkcionalnosti. Možemo ju zajedno dilat.
**

» Odgovor #8 datum: 06-02-2011, 01:43:38

pa evo ovdje jedan link kako bi to trebalo izgledati:
http://www.jamesvillas.co.uk/fuerteventura/corralejo/casa-luca-3306/

cini mi se da ove joomla komponente nisu ni blizu ovakvim stvarima..

» Odgovor #9 datum: 06-02-2011, 11:17:11

Nije niti čudno da slična komponenta za joomlu ne postoji. To što si pokazao rađeno je ColdFusion tehnologijom, to je Adobov program za stranice, nešto slično kao Flah tehnologija za slike, koja ne zahtijeva refresh preglednika itd. Po forumim čitam da ima i dosta problema s njegovim prikazivanjem u nekim browserima.

Moglo bi se to napraviti za Joomlu, iako će malo drukčije raditi.

Zašto bi bilo dobro da radimo zajedno? Kad se radi program treba se znati što sve program treba raditi. Programeri softvera ne mogu znati sve pojedinosti o nečijem poslovanju. Stoga je uobičajeno da se programi rade po narudžbi. Mi možemo zajednički realizirati tu komponentu za Joomlu.

Zainteresiran? Javi mi se preko PM pa ćemo se dogovoriti.
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: Booking komponenta!?
Skoči na: