NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: 2 pitanja, galerija i podsiteovi
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: 2 pitanja, galerija i podsiteovi  (Posjeta: 1116 )
*

» datum: 30-12-2010, 04:16:02

Pozdrav.
Imam 2 pitanja. Nisam bas puno radio sa joomlom, pa stoga i pitam.

Prvo pitanje je kako napravit vise razlicitih galerija. Dakle, imam 5 linkova pod kojima se nalaze razlicite teme, a svaka ima svoju galeriju, koje nisu vezane jedna za drugu. Ako ima modul neki, mora bit free...

Drugo pitanje. Pokusat cu objasnit sto lakse. Dakle, radim site o nekakvim destinacijama. Zelio bi da se na naslovnoj ili nekakvim padajucim izbornikom odabere destinacija, te se prebaci tamo. Ako imam 5 destinacija, treba bit 5 "razlicitih siteova".
Recimo da se moze rijesit na jedan, vjerujem, jako glup nacin, instalacija joomle na 5 subfoldera, ali to mi djeluje primitivno rijesenje, vjerujem da postoji nesto lakse.

Hvala!

» Odgovor #1 datum: 30-12-2010, 11:29:31

1. Svaka dobra galerija slika ima mogućnost otvaranja različitih kategorija, recimo http://extensions.joomla.org/extensions/photos-a-images/photo-gallery/3150?qh=YTozOntpOjA7czo1OiJwaG9jYSI7aToxO3M6NzoiZ2FsbGVyeSI7aToyO3M6MTM6InBob2NhIGdhbGxlcnkiO30%3D

2.
a) svakoj destinaciji odredi njezin template i njezine module
b) može ti pomoći jedna od ovih komponenti http://extensions.joomla.org/extensions/news-production/content-construction
c) čekaj Joomlu 1.6 koja ima predivno riješene neke stvari koje Joomla 1.5 nije mogla odraditi. No, nova Joomla ima posebne softverske zahtijeve, pa ju neće tjerati serveri bez novih verzija Php-a i MySql-a.
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: 2 pitanja, galerija i podsiteovi
Skoči na: