NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Pluginovi » Tema: Translator
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: Translator  (Posjeta: 2402 )
*

» datum: 23-01-2011, 15:07:05

Molio bi za pomoć u vezi google translatora. Naime, kada uključim modul google translator u IE8 izgubim, tj. nema flash headera, dok u mozili radi odlično. Instalirao sam IE compability wiev plugin. No ni tada nemam flash headera u IE8. Predpostavljam da je problem negdje u pluginovima, ali ne mogu da riješim taj problem. Ponavljam, u Mozili radi ispravno i nema nikakvih problema.
Ako je netko imao sličan problem ili zna što bi trebalo napraviti molio bi da mi odgovori.

» Odgovor #1 datum: 23-01-2011, 15:18:33

IE8 i Firefox ne čitaju na isti način CSS templatea. Firefox se drži standarda, dok je IE problematičan.

Još jedan savjet: Google translator nije dobar izbor prevođenja stranica. Prijevod je "nezgrapan" jer prevodi riječ po riječ, pa prijevodi nemaju smila. Osim toga prevodi i osobna imena, pa je to vrlo neozbiljno vidjeti u člancima.
Svi ozbiljni sajtovi imaju vlastite prevoditelje, a ovakve "programske prevoditelje" svi izbjegavamo!
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
*

» Odgovor #2 datum: 23-01-2011, 15:22:46

Hvala na savjetu. Vidio sam jedan prevoditelj u joomla extenzijama koji nije skup. Otkupit ću ga pa će sigurno raditi. Hm, sve što je badava i nevalja.

» Odgovor #3 datum: 23-01-2011, 15:30:39

Problem je što programi prevode riječ po riječ i tu se gubi smisao jezika.
Kad sam rekao da ozbiljne tvrtke imaju prevoditelje, mislio sam da plaćaju prevođenje tekstova (ili imaju svoje ljude) i onda se prevod prikazuje preko neke komponente za prevođenje. Najbolja takva komponenta za Joomlu je JoomFish, ali tekstovi se moraju prevoditi ručno, a ne automatski.
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Pluginovi » Tema: Translator
Skoči na: