NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: slika i okvir u artiklu
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: slika i okvir u artiklu  (Posjeta: 6373 )
*

» datum: 03-02-2011, 22:44:34

Evo tražim neko riješenje za sliku da mi ima okvir tj da je udaljena od teksta, jer svaki put kad napravim novi artikl i stavim sliku ona se zaljepi kao da se nešto besplatno dijeli :S poludio sam, vec 3 sata googlam i sve i ništa :S, neko jednostavno riješenje jel postoji? jer se radi o stranici gdje cu dnevno dodavati 100 artiklova pa mi nebi bas bilo prigodno za svaku sliku neki code tražiti ili sl.  drinks

» Odgovor #1 datum: 03-02-2011, 22:54:25

U CSS-u postavi margine za slike u članu.

Ako ne znaš gdje se to radi, nađi template u kojem je to već podešeno.
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
*

» Odgovor #2 datum: 03-02-2011, 22:56:12

Evo primjera kako bih htio točno da bude, kao ova slika zgrade da ima mali okvir i tekst udaljen:

http://transition.floridahostweb.com/

Što se tiče margina neznam :S a nemogu novi template kad mi je ovaj već složen samo još mi to ostalo.

» Odgovor #3 datum: 03-02-2011, 23:06:02

Napamet ti ne mogu pomoći. Evo ti linkovi pa prouči:

http://www.w3schools.com/css/css_margin.asp i http://www.w3schools.com/css/css_border.asp.

Tu imaš sve o CSS-u, a slika spada u kategoriju box.
*

» Odgovor #4 datum: 03-02-2011, 23:16:07

E a samo mi reci koji css moram uredjivati tocno? Od templatea koji koristim kako se zove css koji trebam?

» Odgovor #5 datum: 03-02-2011, 23:20:28

Ne znam jer ne vidim template.

Neki template-i imaju više css datoteka.
*

» Odgovor #6 datum: 03-02-2011, 23:23:35

Evo slika ti koje imam css od templatea, i koristim ovaj blue boju isto, znaci koji editiram da mi bude kao ovaj gore primjer:

http://img535.imageshack.us/img535/2601/joomlav.jpg
*

» Odgovor #7 datum: 03-02-2011, 23:24:46

Nova slika ne vidi se gore: http://img717.imageshack.us/img717/4444/joomlao.jpg

» Odgovor #8 datum: 03-02-2011, 23:28:13

Mogu biti tri:

template.css
layout.css
blue.css

*

» Odgovor #9 datum: 03-02-2011, 23:32:44

Mogu biti tri:

template.css
layout.css
blue.css

ok hvala puno tražit ću box onda u kojem ima pa skuzit, ako stignes jednom pa posaljes cms tocno koji da ubacim ako znas negdje. hvala  drinks

» Odgovor #10 datum: 03-02-2011, 23:37:38

Stavi negdje, probaj u template.css ili layout.css

.contentpaneopen img {
    margin: 4px 4px 4px 4px;
    border: 4px 4px 4px 4px;
}

Cifre idu redom ovako: top, right, bottom, left, pa prilagodi po potrebi

» Odgovor #11 datum: 03-02-2011, 23:53:26

Ovo je zadnji put da ikome pomažem u komercijalnom projektu.

jupiterprofiti.com? Kao nije komercijalna stranica!?

To što sam ti pomogao ionako nema nikakve veze, ne vjerujem da ćeš ikada pokrenuti te svoje stranice jer otkad se bavim ovim poslom vidio sam mnoge tvog znanja koji nikada nisu pokrenuli stranice. Bilo bi ti bolje da platiš izradu i tek ćeš onda biti vidljiv na tražilicama i biti posjećen.

Imam za tebe i sretnu vijest da inspektorat donosi zakon kojim nećeš smjeti raditi stranice ako za to nemaš registriranu tvrtku. Zakon će se primjenjivati retroaktivno, dakle pod udar će doći svi, i oni koji su ih radili i oni koji će u budućnosti neregistrirani izrađivati stranice čak i za svoje potrebe.
*

» Odgovor #12 datum: 04-02-2011, 01:05:18

Domenu sam kupio od susjeda kojem je propala ideja, pa na njoj radim sve tako stranice i testiram pa selim na druge servere, zato ti kazem da je neprofitna, nisam stigao kupiti jos pravu svoju osobnu domenu za taj hosting, zato sam rekao da je 100& ne profitna, provjeri za koji dan domenu pa ces vidjeti  Smiley

» Odgovor #13 datum: 04-02-2011, 01:27:55

Ne pada mi na pamet opterećivati se time.

Svakom se bilježi njegov grijeh na njegov račun.

Koliko vidim nisu uspio ništa napravit. Trebat će ti više znanja o izradi stranica, html-u, css-u da bi mogao popravljati probleme. Ili jednostavno nemoj koristiti template koji nisu dobri, ma kako god ti odgovarali.

Greška:
Kod:
Invalid argument supplied for foreach()...
je problem u Php skripti, i može ju ispraviti samo onaj tko dobro poznaje Php. Najjednostavnije rješenje sam ti dao, delete folder, ali ako to ne riješi problem rješenje je puno složenije.
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Dodaci (Extensions) » Tema: slika i okvir u artiklu
Skoči na: