NaslovnicaDownloadPomoć
  croJoomla
Ovaj forum je zaključan.
Registracija je isključena. Isključena je mogućnost pisanja novih postova ili uređivanja starih, čitanje je i dalje moguće.
Forum će u ovakvom obliku ostati dostupan dok statistika ne pokaže je prestao biti koristan.
Forum Pomoć Pravila croJoomla Foruma Prijava Registracija

Napredno pretraživanje

croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Općenito » Tema: Default fajlovi u "public_html" folderu?
 Str: [1] Dolje
Autor      Tema: Default fajlovi u "public_html" folderu?  (Posjeta: 6760 )
**

» datum: 09-02-2011, 14:34:59

Zeleo bih sajt instaliran direktno u "public_html" da prebacim u zaseban folder.Problem je sto ne znam koji fajlovi pripadaju sajtu a koji "public_html" folderu.
Pojednostavljeno,koji fajlovi(i folderi) se nalaze u "public_html" folderu pre bilo kakve njegove upotrebe(pre bilo kakvog dodavanja sadrzaja u njega)?

» Odgovor #1 datum: 09-02-2011, 16:40:24

Defaultni folderi razlikuju se od servera do servera.

Najjednostavnije ti je raspakirati Joomlu lokano i onda usporediti foldere, te samo istovjetne foldere prebaciti u podfolder.
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
**

» Odgovor #2 datum: 10-02-2011, 14:42:03

Kontaktirao sam hostgator tehnicku podrsku.
Rekli su,da su folder "cgi-bin" i fajl ".htaccess"(zaboravio sam da pitam da li to podrazumeva i ".htaccess.backup") podrazumevani u "public_html" folderu.
Problem je sto sam sadrzaj ".htaccess" fajla menjao zbog joomsef komponente.Moze li se uzeti "htaccess.txt" iz joomla instalacije i on postaviti u "public_html"?

» Odgovor #3 datum: 10-02-2011, 16:50:18

htaccess.txt iz joomla CMS, podešen je da radi sa njim. Preimenuj ga, i probaj zamijeniti. Naravno, drži se osnovnog pravila da napraviš  backup postojećeg .htaccessa. Lako to poslije vratoš ako se pojavi bilo kakva greška.
Pravilo o backupu primjeni kad god nešto želiš mijenjati na serveru. Ukoliko dođe do greške, uvijek je lako vratiti postojeće.

Razina komunikacije na forumu Joomla Hrvatska:

* small_pm_msg387.jpg (71.01 KB, 811x245 - klikova: 808 )
Što dalje od novog foruma joomla-hrvatska!
 Str: [1] Gore  
croJoomla Forum » Joomla 1.5 » Općenito » Tema: Default fajlovi u "public_html" folderu?
Skoči na: